Pievienojies Fusion nometnei jau šovasar

Muzicē

Dziedi korī vai izmēģini solo! Mācies spēlēt mūzikas instrumentu, teātri, apgūsti deju u.c. Izbaudi nedēļu kopā ar mūziķiem no Apvienotās Karalistes vai Ziemeļamerikas, noslēdzot nedēļu ar koncertu ģimenei un draugiem.

 

Iegūsti draugus

Iepazīsti draugus no savas pilsētas un Ziemeļamerikas vai Apvienotās Karalistes. Kopā veidojiet priecīgas atmiņas visam mūžam.

 

Izbaudi jautrību

Priecājies sportojot, piedalies nakts spēlēs, rokdarbos, iemācies nometnes deju un piedzīvo citas pozitīvas aktivitātes. Kopā dodieties uz pludmali vai citu atpūtas vietu.

 

Izaicini sevi

Klausies citu cilvēku stāstus par dzīves svarīgiem jautājumiem. Ieklausies stāstos no Bībeles. Dalies ar savām domām mazo grupu diskusiju laikā.

 

Kas ir Fusion?

Fusion ir izpildītājmākslas koris un grupa jauniešiem vecumā no 12 – 20 gadiem. Jaunieši ir dalībnieki roka korī, apgūst dažādus mūzikas instrumentus, teātra mākslas un dejošanas prasmes, un viņiem ir iespēja uzstāties koncertos. Katru nedēļu viņi satiekas mēģinājumos, ieklausās īsā vēstījumā par dzīvi no jauniem cilvēkiem, kuri vada kori/ grupu, un izdzīvo ikdienas pieredzi kopā ar viņiem. Katrā pilsētā, kur notiek Fusion, to atbalsta vietējā  draudze. Pašlaik Fusion notiek Rīgā, Liepājā, Ventspilī un Grobiņā.

"Es Fusion nometni esmu apmeklējusi trīs vai četras reizes. Pirmo reizi kad es atbraucu, man ļoti patika noskaņa un atmosfēra, visi bija tik priecīgi un bija ļoti jautri. Man ļoti tas iepatikās un es arī sajutos pieņemta un mīļi gaidīta. Man ļoti tuvas attiecības ir ar mūziku, tādēļ Fusion man iepatikā vēl vairāk. Es ļoti izbaudu katru reizi kad esmu ar šiem foršajiem cilvēkiem no Fusion un esmu pateicīga Dievam, ka es varu būt daļa no Fusion."
Zane

Nometnes Aktivitāšu Plānojums

Lūk, ko tu vari sagaidīt nometnē:

9:00 - 9:30 Brokastis

9:30 - 10:00 Rīta programma

Rīts iesākas ar “ledlauzi”. Tev ir jābūt gatavam visam. Spēles ir ļoti kustīgas, skaļas un (dažreiz) izaicinošas. Spēlēt vienmēr ir jautri. Rīts turpinās ar dziesmām un nometnes deju. Pēc tam visi tiek iepazīstināti ar konkrētās dienas plāniem, un nometnes dalībnieki dodas uz radošajām darbnīcām.

10:00 - 11:30 Radošās darbnīcas

Radošajās darbnīcās kopā ar instruktoru nometnes dalībniekiem ir iespēja apgūt tādus mūzikas instrumentus kā ģitāra, basģitāra, klavieres, mācīties dziedāt u.c. Viņiem ir iespēja apgūt jaunas prasmes, mācoties dziesmas, kuras viņi izpildīs nometnes noslēguma koncertā. Ir iespēja arī uzstāties ar deju vai spēlēt teātri.

11:30 - 11:45 Pauze

11:45 - 13:00  Kora mēģinājumi

Visi nometnieki satiekas kora mēģinājumos! Vienalga kādu mūzikas instrumentu tu apgūsti koncertam, tu piedalies arī korī. Šajā laikā visi kopā mācās dziesmas un to kustības. Nedēļai ritot uz priekšu, grupa pievienojas korim, un šie mēģinājumi kļūst par noslēguma koncerta kopmēģinājumiem.

13:00 - 13:30 Pusdienas

13:30 - 15:00 Brīvais laiks

Šis laiks ir nometnes dalībniekiem! Tu vari atpūsties, mēģināt savu mūzikas instrumentu, uzspēlēt galda spēli – tas ir tavā ziņā!

15:00 - 16:30 Sporta aktivitātes un spēles

Lielākā daļa nometņu izmanto šo laiku sportiskām aktivitātēm. Visi tiek iedalīti komandās, kuras sacenšas dažādos tradicionālajos un amerikāņu sporta veidos  (piem. frisbijā, beisbolā, kikbolā u.c.)

16:30 - 18:00 Kora mēģinājumi

Koris/ mēģinājumi noslēguma koncertam, līdzīgi kā pirmās dienas pusē.

18:00 - 19:30 Vakariņas

19:00 - 21:00 Vakara programma

Vakara programma tāpat kā no rīta sākas ar “ledlauzi”, dziesmām un nometnes deju. Runātājs stāsta par dzīvi un Dievu. Nometnes dalībniekiem ir iespēja dzirdēt arī nometnes vadītāju piedzīvoto un viņu attiecībām ar Dievu. Pēc vakara kopīgās daļas, nometnieki tiek iedalīti mazākās grupās, kur viņiem ir iespēja pārrunāt dzirdēto un paust savu viedokli.

21:00 - 23:00 Vakara aktivitātes

Jautrība šeit nebeidzas! Vakars turpinās ar tādām aktivitātēm kā café, talantu šovs, nakts spēles vai nometnes ugunskurs.

23:30 Naktsmiers

2019 gada Fusion nometņu atrašanās vieta

Mēs iedrošinām tevi izvēlēties nometni, kura notiks tuvāk tev.

Fusion Liepāja nometne

Fusion Grobiņa nometne

Fusion Rīga nometne

Visbiežāk uzdotie jautājumi

Kas var pieteikties nometnei?

Fusion nometnes, galvenokārt, paredzētas jauniešiem vecumā no 13 – 20 gadiem.

Vai ir nozīme tam, no kuras pilsētas es esmu?

Vislabāk, ja piedalies nometnē, kas tiek organizēta vistuvāk pilsētai, kurā tu dzīvo vai mācies. Parasti divas dienas pēc nometnes Ziemeļamerikas komanda pavada pilsētā. Šajā laikā viņiem ir iespēja iepazīt Latvijas kultūru, un tev ir vairāk laika praktizēt angļu valodu. Savukārt skolas mācību gada laikā tev ir iespēja piedalīties pasākumos, kurus organizē komanda, kas palīdzēja nometnei notikt. Tās ir dažāda veida aktivitātes, piemēram, sporta spēles, jauniešu vakari, ceļojumu dienas u.c. Piedalīties šāda veida aktivitātēs būtu sarežģīti un laikietilpīgi tiem, kuri dzīvo tālu.

Kas ir nometnes deja?

Tā ir deja noteiktas dziesmas pavadījumā, kuru visi kopā iemācās un dejo nometnes laikā. Katru gadu ir jauna dziesma un jauna deja, kas īpaši piemeklēta nometnes tēmai. Kustības atspoguļo dziesmas vārdus, lai nometnes dalībniekiem būtu vieglāk apgūt angļu valodu. Tā ir neaizmirstama pieredze.

Kādi ir nometnes noteikumi?

Katrai nometnei ir savi iekšējās kārtības noteikumi, bet ir daži, kas attiecas uz visām nometnēm.

  • Nav atļauts lietot alkoholiskus dzērienus un/ vai narkotiskas vielas.
  • Tev ir jāpiedalās visās kopīgajās aktivitātēs un jāierodas uz visām nodarbībām (angļu valodas nodarbībām, spēlēm un aktivitātēm, diskusiju grupu).
  • Puiši nedrīkst atrasties meiteņu istabiņās, un meitenes nedrīkst atrasties puišu istabiņās

Kas notiek pēc nometnes?

Parasti nometnes noslēgums ir sestdienā, bet tev ir iespēja pavadīt laiku kopā ar jauniegūtajiem draugiem vēl dažas dienas. Sestdien un svētdien visiem nometnes dalībniekiem ir iespēja satikties. Tā var būt kopīga pastaiga pilsētā, pikniks vai spēles. Svētdien jaunieši no Ziemeļamerikas dodas uz dievkalpojumu draudzē, kura palīdzējusi organizēt nometni. Tu vienmēr esi laipni gaidīts pievienoties!

Kāpēc šāda veida nometnes organizē draudze?

“Pasaule, kurā dzīvojam, pašlaik piedzīvo krīzi… krīze ir tieši saistīta ar šodienas sabiedrības garīgo stāvokli; šādu sabiedrību raksturo… visa veida morālas autoritātes trūkums, patiesībā, visa veida morālā apvāršņa trūkums. Lielajai nošķirtībai no Dieva, ko mēs piedzīvojam šajā modernajā laikmetā, kuram nav atrodamas paralēles vēsturē, ir savi komplicēti garīgi un kultūras pirmsākumi.” Vāclavs Havels, Čehijas prezidents (1989 - 2003), “Traucējot mieru”.

Mēs ticam, ka cilvēks ir gan miesa, gan dvēsele, gan gars. Spēja eksistēt garīgās dimensijās atšķir mūs no pārējām dzīvām būtnēm. Kad mēs veidojam nometnes, mēs vēlamies redzēt mūsu esības izaugsmi visās jomās. Lai gan mūsdienu Eiropa attālinās no jūdu-kristiešu saknēm, mums šķiet, ka kristietība bībeliskā pamatformā (kur Jēzus ir visa centrā) sniedz atbildes uz svarīgiem mūsu laika jautājumiem un ir pamats veselīgai garīga cilvēka attīstībai.

Mēs sadarbojamies ar tādām protestantu draudzēm kā baptisti, luterāņi, metodisti u.c. Mēs nesadarbojamies ar Jehovas lieciniekiem, Mormoņiem un citiem, kas tiek uzskatīti par sektām.