Pievienojies angļu valodas nometnei jau šovasar

Angļu valoda

Apgūsti un pilnveido angļu valodu, pārrunājot interesantas tēmas visas nedēļas garumā kopā ar tiem, kam angļu valoda ir dzimtā valoda. Laipni aicināti visi angļu valodas zināšanu līmeņi.

 

Iegūsti draugus

Iepazīsti draugus no savas pilsētas un Ziemeļamerikas vai Apvienotās Karalistes. Kopā veidojiet priecīgas atmiņas visam mūžam.

 

Izbaudi jautrību

Priecājies sportojot, piedalies nakts spēlēs, rokdarbos, iemācies nometnes deju un piedzīvo citas pozitīvas aktivitātes. Kopā dodieties uz pludmali vai citu atpūtas vietu.

Izaicini sevi

Klausies citu cilvēku stāstus par dzīves svarīgiem jautājumiem. Ieklausies stāstos no bībeles. Dalies ar savām domām mazo grupu diskusiju laikā.

Nometnes Aktivitāšu Plānojums

Lūk, ko tu vari sagaidīt nometnē:

9:00 - 9:30      Brokastis

9:30 - 10:00    Rīta programma 

Šis ir lielisks veids, kā iesākt dienu visiem kopā, dziedot dziesmas, iekustinot sevi nelielās aktivitātēs un nometnes dejā.

10:00 - 11:30  Angļu valodas nodarbība

Ierodoties visi nometnes dalībnieki tiek iedalīti grupās atbilstoši angļu valodas zināšanu līmenim. Parasti katrā grupā ir viens vai divi skolotāji un, ja nepieciešams, viens tulks. Cilvēku skaits vienā grupā parasti nav lielāks par deviņi.

11:30 - 11:45   Pauze

11:45 - 13:00    Angļu valodas nodarbība

Šī nav skola, tāpēc visas nedēļas garumā skolotāji cenšas mācīšanos padarīt patīkamu un interesantu. Uzsvars tiek likts angļu sarunvalodai, tādejādi ir iespēja teorētiskās zināšanas izmantot praktiski. Lieliskā ziņa ir tā, ka mācīšanās notiek visas dienas garumā, latviešiem un ziemeļamerikāņiem kopā ēdot, sportojot, kopā pavadot laiku un visu sarunājoties angļu valodā.

13:00 - 13:30     Pusdienas

Nometnes dalībnieki var brīvi izvēlēties, ko darīt šajā laikā – atpūsties, nosnausties, uzspēlēt kādu sporta spēli vai galda spēli u.c. Šī ir vēl viena iespēja sarunāties angļu valodā ar dalībniekiem no Ziemeļamerikas!          

15:00 to 16:30   Sporta spēles un aktivitātes

Lielākā daļa nometņu izmanto šo laiku sportiskām aktivitātēm. Visi tiek iedalīti komandās, kuras sacenšas dažādos tradicionālajos un amerikāņu sporta veidos  (piem. frisbijā, beisbolā, kikbolā u.c.)

16:30 - 18:00   Brīvais laiks

18:00 - 18:30   Vakariņas

18:30 - 19:00   Pauze

19:00 - 20:30   Vakara programma

Vakars sākas ar “ledlauzi” – tev ir jābūt gatavam visam. Ziemeļamerikas spēles ir ļoti kustīgas, skaļas un (dažreiz) izaicinošas. Spēlēt vienmēr ir jautri. Vakars turpinās ar dziesmām un nometnes deju. Pēc tam galvenais vakara runātājs stāsta par dzīvi, ticību un Dievu. Tāpat nometniekiem ir iespēja dzirdēt Latvijas un Ziemeļamerikas jauniešu notikumus iz dzīves. Vakara programma noris angļu valodā ar tulkojumu latviešu valodā.

20:30 - 21:00   Diskusija

Pēc vakara programmas jaunieši pavada laiku mazajās grupās, kur ir iespēja pārrunāt, ko viņi ir dzirdējuši  un dalīties ar savām pārdomām.

21:00 - 23:00    Vakara aktivitātes

Jautrība šeit nebeidzas! Vakars turpinās ar tādām aktivitātēm kā café, talantu šovs, nakts spēles vai kopā būšana pie nometnes ugunskura.

11:30    Naktsmiers

2019 gada angļu valodas nometņu atrašanās vietas

Mēs iedrošinām tevi izvēlēties nometni, kura notiks tuvāk tev.

Ventspils anglu valodas nometne

Limbažu anglu valodas nometne

Valmieras angļu valodas un sporta dienas nometne

Visbiežāk uzdotie jautājumi

Kas var pieteikties nometnei?

Angļu valodas nometnes, galvenokārt, paredzētas jauniešiem vecumā no 13 – 20 gadiem.

Vai ir nozīme tam, no kuras pilsētas es esmu?

Vislabāk, ja piedalies nometnē, kas tiek organizēta vistuvāk pilsētai, kurā tu dzīvo vai mācies. Parasti divas dienas pēc nometnes Ziemeļamerikas komanda pavada pilsētā. Šajā laikā viņiem ir iespēja iepazīt Latvijas kultūru, un tev ir vairāk laika praktizēt angļu valodu. Savukārt skolas mācību gada laikā tev ir iespēja piedalīties pasākumos, kurus organizē komanda, kas palīdzēja nometnei notikt. Tās ir dažāda veida aktivitātes, piemēram, sporta spēles, jauniešu vakari, ceļojumu dienas u.c. Piedalīties šāda veida aktivitātēs būtu sarežģīti un laikietilpīgi tiem, kuri dzīvo tālu.

Kā notiek angļu valodas apgūšana?

Nometnes dalībnieki tiek iedalīti grupās atbilstoši katra nometnieka angļu valodas zināšanu līmenim. Tas notiek jau pirmajā nometnes dienā. Parasti katrā grupā ir viens vai divi skolotāji un, ja nepieciešams, viens tulks. Cilvēku skaits vienā grupā parasti nav lielāks par deviņi. Angļu valodas nodarbības notiek rīta pusē, un tajās uzsvars tiek likts angļu sarunvalodai. Nodarbībās mēs diskutējam, spēlējam spēles, apgūstam dziesmas un daudz ko citu!

Kas ir nometnes deja?

Tā ir deja noteiktas dziesmas pavadījumā, kuru visi kopā iemācās un dejo nometnes laikā. Katru gadu ir jauna dziesma un jauna deja, kas īpaši piemeklēta nometnes tēmai. Kustības atspoguļo dziesmas vārdus, lai nometnes dalībniekiem būtu vieglāk apgūt angļu valodu. Tā ir neaizmirstama pieredze.

Kādi ir nometnes noteikumi?

Katrai nometnei ir savi iekšējās kārtības noteikumi, bet ir daži, kas attiecas uz visām nometnēm.

  • Nav atļauts lietot alkoholiskus dzērienus un/ vai narkotiskas vielas.
  • Tev ir jāpiedalās visās kopīgajās aktivitātēs un jāierodas uz visām nodarbībām (angļu valodas nodarbībām, spēlēm un aktivitātēm, diskusiju grupu).
  • Puiši nedrīkst atrasties meiteņu istabiņās, un meitenes nedrīkst atrasties puišu istabiņās.

Kas notiek pēc nometnes?

Parasti nometnes noslēgums ir sestdienā, bet tev ir iespēja pavadīt laiku kopā ar jauniegūtajiem draugiem vēl dažas dienas. Sestdien un svētdien visiem nometnes dalībniekiem ir iespēja satikties. Tā var būt kopīga pastaiga pilsētā, pikniks vai spēles. Svētdien jaunieši no Ziemeļamerikas dodas uz dievkalpojumu draudzē, kura palīdzējusi organizēt nometni. Tu vienmēr esi laipni gaidīts pievienoties!

Kāpēc šāda veida nometnes organizē draudze?

“Pasaule, kurā dzīvojam, pašlaik piedzīvo krīzi… krīze ir tieši saistīta ar šodienas sabiedrības garīgo stāvokli; šādu sabiedrību raksturo… visa veida morālas autoritātes trūkums, patiesībā, visa veida morālā apvāršņa trūkums. Lielajai nošķirtībai no Dieva, ko mēs piedzīvojam šajā modernajā laikmetā, kuram nav atrodamas paralēles vēsturē, ir savi komplicēti garīgi un kultūras pirmsākumi.” Vāclavs Havels, Čehijas prezidents (1989 - 2003), “Traucējot mieru”.

Mēs ticam, ka cilvēks ir gan miesa, gan dvēsele, gan gars. Spēja eksistēt garīgās dimensijās atšķir mūs no pārējām dzīvām būtnēm. Kad mēs veidojam nometnes, mēs vēlamies redzēt mūsu esības izaugsmi visās jomās. Lai gan mūsdienu Eiropa attālinās no jūdu-kristiešu saknēm, mums šķiet, ka kristietība bībeliskā pamatformā (kur Jēzus ir visa centrā) sniedz atbildes uz svarīgiem mūsu laika jautājumiem un ir pamats veselīgai garīga cilvēka attīstībai.

Mēs sadarbojamies ar tādām protestantu draudzēm kā baptisti, luterāņi, metodisti u.c. Mēs nesadarbojamies ar Jehovas lieciniekiem, Mormoņiem un citiem, kas tiek uzskatīti par sektām.